Opiekun:
Raven Cane

Prefekt:
Cheryl Brown
Sophie Mellark Poe
Opiekun:
Manon Modine

Prefekt:
Aya Vermilion
Lily Carter-Stewart
16927
23093
20568
20655
Opiekun:
Luitta Rythel

Prefekt:
Annabeth Snow
Raven Lestrange
Opiekun:
Annabeth Wolfrose-Korfis

Prefekt:
Mira Navier
Wynonna Perez
RANKING DRAGOTóW [Wejdź]:
Uczniowie:
Wynonna Perez - 353 d.
Nicolas Cane - 351 d.
Gwendolyn Shepherd - 256 d.

Nauczyciele:
Reny Boursier - 167 d.
Vildan Vallar - 151 d.
Chaz Riley - 148 d.


W Salem jest 354 uczniów,
natomiast 59 osób czeka na przydział.
Prefekt Naczelny:
Gwendolyn Shepherd
Nicolas Cane

Aktualnie trwa II rok szkolny, w posiadaniu Pucharu Domów jest Hufflepuff.
Akcja Reklama
Czym jest Salem?
Czym są Dragoty?
Jak wejść na Czat?
Oferta Edukacyjna
Pomoc Salema
Regulamin
Zapisy
Salem na Facebooku
Szkolny Poradnik
Stara Krypta

Kariera Nauczyciela

Rada Szkoły
Spis Nauczycieli
Spis Uczniów
2019-04-22 | 21:00
Loteria "Torba Niuchacza"
/join: Salem


2019-04-27 | 19:00
Gala Złotej Czarownicy
/join: Salem2019-04-28 | 19:00
Zakończenie II Roku Szkolnego
/join: Salem[Więcej]
Wielka Sala Salem

Aula
Biblioteka
Błonia
Boisko
Cieplarnia
Cmentarzysko
Dziedziniec
Klasa 4c
Komnata Pojedynków
Kuchnia
Lochy
Pokój Życzeń
Sala Lekcyjna 1
Sala Lekcyjna 2
Sala Lekcyjna 3
Tylna Sala
Wieża Astronomiczna
Wieża Zachodnia
Zakazany Las
Zbrojownia
Opiekun Ligi:
Reed Brennan

Boisko
Poradnik do Quidditcha
Tabela Wyników
Terminarz Rozgrywek
Opiekun Pojedynków:
Narcyza Zoe Assassin

Jak walczyć?
Komnata Pojedynków
Punktowanie Pojedynków
Regulamin Turnieju
Spis Zaklęć
Tabela Wyników
Regulamin

Szkoła Magii Salem została założona w grudniu 2018 roku przez Reny’ego Boursiera, Reed Brennan, Raven Cane, Manon Modine, Chaza Rileya i Amarettę Tinney (Vildan Vallar). Jej głównym założeniem jest bazowanie na Uniwersum Harry’ego Pottera, które stworzyła Joanne Kathleen Rowling. Niektóre elementy graficzne, jak i otoczka szkoły zaczerpnięte są z serialu Sabrina. 

Jest to internetowa szkoła magii, w której odbywają się zajęcia z takich przedmiotów, jak w Hogwarcie. Przychodząc na zajęcia zdobędziesz wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną - taką, którą powinien posiadać każdy szanujący się czarodziej w świecie magii.

Poniżej przedstawiamy szkolny regulamin. Dokument ten podzielony jest na rozdziały, które - mamy nadzieję - ułatwią Wam odnalezienie w nim interesujących Was informacji.


Spis treści:
1. Ogólne postanowienia.
2. Społeczność Szkoły.
3. Chat Szkoły.
4. Uczniowie.
5. Prefekci.
6. Stażyści
7. Nauczyciele.
8. Opiekunowie.
9. Władze Szkoły.
10. Wydarzenia i zabawy szkolne.


OGÓLNE POSTANOWIENIA

[1.1] Szkoła Magii Salem, która w dalszej części regulaminu nazywana jest Szkołą, została stworzona na wzór książkowego Hogwartu. Jej celem jest zrzeszanie fanów Harry’ego Pottera i integracja między nimi. 
[1.2] Szkoła jest darmową stroną, za naukę w niej nie obowiązują żadne opłaty i nigdy obowiązywać nie będą.
[1.3] Do Szkoły może zapisać się każdy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie. Kliknij TUTAJ, aby przejść do formularza.
[1.4] Zostając przyjętym do Szkoły, stajesz się pełnoprawnym członkiem jej społeczności. Co się z tym wiąże? Możesz brać udział w we wszystkich zajęciach, konkursach, czy wydarzeniach organizowanych z ramienia Salem.
[1.5] Wstępując do społeczności Szkoły akceptujesz regulamin i jesteś zobowiązany do przestrzegania go w pełni.
[1.6] Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. 
[1.7] Osoby nagminnie łamiące punkty regulaminu Szkoły, czy działające na jej niekorzyść mogą zostać wyrzucone ze społeczności Salem.
[1.8] W razie wprowadzenia jakichkolwiek zmian w niniejszym regulaminie, administracja jest zobowiązana do poinformowania o nich społeczności szkolnej.


SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY

[2.1] Pełnoprawnym członkiem społeczności Szkoły jest każda osoba (uczeń, nauczyciel, pracownik), który poprawnie wypełnił formularz zgłoszeniowy, a jego podanie zostało pozytywnie rozpatrzone przez Radę Szkoły.
[2.2] Każdy z członków społeczności Szkoły ma prawo do aktywnego uczestnictwa w jej życiu, czyli między innymi: zajęciach przeprowadzanych na czacie, wydarzeniach, konkursach i wielu innych aktywnościach.
[2.3] Każdy członek społeczności Szkoły zobowiązany jest do przestrzegania zasad kultury oraz regulaminu.
[2.4] Osoba, która nie wypełniała należycie swoich obowiązków lub nie przestrzegała regulaminu może zostać usunięta ze społeczności Szkoły. 


CZAT SZKOŁY

[3.1] Większość życia Szkoły, tj. lekcje, wydarzenia, itd. odbywają się na czacie, a dokładnie w pokojach czatowych należących do Szkoły.
[3.2] Każda osoba, która przebywa w pokojach szkolnych, zobowiązuje się do przestrzegania ogólnych zasad kultury osobistej, w przeciwnym razie operator jest zobowiązany do wyrzucania osoby z danego pokoju.
[3.3] W pokojach Szkoły zakazany jest tzw. spam. Za jego stosowanie grozi nie tylko usunięcie z pokoju szkolnego, ale również zbanowanie osoby, która go używa.
[3.4] W pokojach lekcyjnych Szkoły w czasie trwania zajęć przebywać mogą jedynie uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły.
[3.5] Operatorzy poszczególnych pokojów są zobowiązani do reagowania w przypadku łamania regulaminu bądź niestosownego zachowania, ale nie mogą nadużywać swojego przywileju.
[3.6] W kwestiach spornych ostateczny głos ma Rada Szkoły.
[3.7] Właścicielami pokojów Szkoły są wszyscy członkowie Rady Szkoły.


UCZNIOWIE

[4.1] Uczniem Szkoły zostaje osoba, której formularz zgłoszeniowy został pozytywnie rozpatrzony przez Radę Szkoły. Wraz z przyjęciem do grona uczniów kandydat otrzymuje przydział do domu oraz stosowną informację drogą mailową.
[4.2] Uczeń może uczęszczać na wszystkie zajęcia odbywające się w Szkole, w tym obowiązkowe jak i dodatkowe. Jeżeli z różnych przyczyn nie może na nie uczęszczać, nie przekreśla to jego szansy na zaliczenie roku. Uczniom, którym zależy na wysokich stopniach zaleca się w tym przypadku kontakt z nauczycielem prowadzącym przedmiot.
[4.3] Warunki zaliczenia roku, a tym samym otrzymania świadectwa reguluje osobny dokument dostępny na stronie zatytułowany "Oferta Edukacyjna".
[4.4] W ciągu roku szkolnego uczeń ma szansę objąć różnego rodzaju dodatkowe funkcje, wśród nich wyróżnia się przede wszystkim prefekta domu, prefekta naczelnego, kapitana oraz wicekapitana drużyny domu w Quidditchu. Uczniowie nagradzani są tymi funkcjami na specjalnym wydarzeniu, które odbywa się w każdym roku szkolnym - jest to Sabat Czarownic organizowany pod koniec drugiego tygodnia nauki danego roku szkolnego
[4.5] Uczeń podczas roku szkolnego ma prawo z różnych przyczyn zmienić dom, w którym się uczy, musi jednak zgłosić taką chęć do opiekuna swojego domu oraz opiekuna domu, do którego chce się przenieść. Po uzyskaniu zgody od dwójki opiekunów powinien zgłosić się do wybranego członka Rady Szkoły, który poinformuje następnie ucznia o ostatecznej decyzji.
[4.6] Uczeń za wypełnianie swoich obowiązków, pełnienie dodatkowych funkcji oraz każdą inną aktywność otrzymuje punkty, a także dragoty w cotygodniowym podsumowaniu.
[4.7] Uczeń może ubiegać się o przyjęcie na staż nauczycielski, jeżeli osiągnął poziom zaawansowany z danego przedmiotu. Informacje o naborach pojawiają się kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.


PREFEKCI

[5.1] Prefektem domu oraz prefektem naczelnym może zostać każdy uczeń z wyjątkiem stażystów.
[5.2] W każdym roku szkolnym ogłaszani są nowi prefekci - rozdanie odznak odbywa się na tradycyjnym wydarzeniu, które odbywa się pod koniec drugiego tygodnia nauki danego roku szkolnego.
[5.3] Opiekunowie domów przez pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego obserwują swoich podopiecznych i na podstawie ich aktywności oraz zaangażowania wybierają dwójkę prefektów swojego domu, wybór prefektów naczelnych zaś należy do Rady Szkoły.
[5.4] Zawsze jeden z członków Rady Szkoły pełni funkcję opiekuna prefektów, tym samym kontrolując ich pracę.
[5.5] Prefekci powinni odznaczać się wzorowym zachowaniem, wysoką aktywnością, a także pomocą innym w razie potrzeby.
[5.6] Prefekci naczelni posiadają status halfoperatora w Wielkiej Sali, co zobowiązuje ich do pilnowania porządku.


STAŻYŚCI

[6.1] Staż polega na odbyciu praktyki nauczycielskiej w Szkole z wybranego przedmiotu. Kurs ten przygotowuje ucznia do podjęcia pracy jako nauczyciel w przyszłości.
[6.2] Uczeń może ubiegać się o przyjęcie na staż, jeżeli z danego przedmiotu uzyskał poziom zaawansowany, czyli pomyślnie zdał 3 moduły przedmiotowe.
[6.3] Informacje o naborze pojawiają się kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.
[6.4] Stażyści w trakcie swojej praktyki muszą spełnić określone wymagania, jeżeli chcą przejść przez staż pomyślnie. Dokładne wymagania oraz obowiązki dostępne są w osobnym dokumencie na stronie.
[6.5] Stażysta nie może zostać prefektem naczelnym ani prefektem domu, jednak może pełnić obowiązki kapitana lub wicekapitana drużyny.


NAUCZYCIELE

[7.1] Nauczycielem jest osoba, która została przyjęta na to stanowisko przez Radę Szkoły drogą castingu lub poprzez bezpośrednią propozycję. W przypadku castingu, wcześniej ogłaszane są wolne posady, a osoby zainteresowane są dokładnie informowane o dalszym sposobie postępowania.
[7.2] Nauczyciele muszą przestrzegać wszystkich swoich obowiązków, m. in. przeprowadzanie zajęć ze swojego przedmiotu w ustalonym terminie; systematyczne uzupełnianie dziennika; aktualizacja Rankingu Domów; obecność na Radzie Pedagogicznej; przestrzegania wszelkich terminów narzuconych przez Radę Szkoły.
[7.3] Jeżeli nauczyciel w ustalonym dniu z różnych przyczyn nie jest w stanie przeprowadzić zajęć, jego obowiązkiem jest powiadomienie o tym członka Rady Szkoły odpowiedzialnego za organizację zastępstw. Niezgłoszenie tego faktu, a tym samym nieusprawiedliwiona nieobecność na swoich zajęciach traktowana jest jako poważne zaniedbanie swoich obowiązków.
[7.4] W przypadku notorycznego zaniedbywania swoich obowiązków nauczyciel może zostać zwolniony decyzją Rady Szkoły.
[7.5] Nauczyciel posiada status halfoperatora w Wielkiej Sali oraz operatora w sali, w której prowadzi zajęcia.
[7.6] Nauczyciel podczas jednej lekcji ma prawo przyznać każdemu uczniowi maksymalnie 40 punktów.
[7.7] Nauczyciel za swoją pracę oraz zaangażowanie otrzymuje cotygodniowe wynagrodzenie w postaci dragotów. 
[7.8] Nauczyciel, który nauczał w Salem przez przynajmniej jeden rok szkolny może w kolejnym roku przyjąć stażystę ze swojego przedmiotu.
[7.9] Nauczyciel ma szansę awansować podczas pracy w Szkole. Rozpoczyna swoją karierę ze stopniem młodszego profesora, następnie może zyskać stopień profesora, a na końcu starszego profesora. Awanse przyznawane są przez Radę Szkoły i zależą od zaangażowania nauczyciela w życie Szkoły. Dokładne zasady awansów opisane są w osobnym dokumencie na stronie.


OPIEKUNOWIE

[8.1] Rada Szkoły powołuje opiekuna dla każdego z czterech domów. Może nim zostać każdy pracownik Szkoły.
[8.2] Zadaniem opiekuna domu jest pomoc swoim podopiecznym, a także kontrola nad ich postępowaniem oraz motywowanie do pracy. Poza tym, opiekun powinien zorganizować w ciągu roku szkolnego przynajmniej jedno spotkanie domu.
[8.3] Każdy opiekun ma prawo przez pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego przebywać na wszystkich zajęciach innych nauczycieli w celu obserwacji swoich podopiecznych, co może mu pomóc wyłonić kandydatów na prefektów domu.
[8.4] Decyzja o przyznawaniu statusu halfoperatora w pokoju wspólnym należy do opiekuna. W przypadku nadużyć opiekun powinien zgłosić sytuację Radzie Szkoły i wnioskować o usunięcie danej osoby z listy halfoperatorów.
[8.5] Jeżeli opiekun nie wypełnia należycie swoich obowiązków lub jego aktywność na czacie i w pokoju wspólnym jest znikoma, decyzją Rady Szkoły funkcja opiekuna może mu zostać odebrana.


WŁADZE SZKOŁY

[9.1] Organizacja życia w placówce należy do Rady Szkoły. To jej członkowie odpowiedzialni są za wszelkie wydarzenia organizowane w Szkole.
[9.2] W skład Rady Szkoły wchodzą: Reny Boursier, Reed Brennan, Raven Cane, Manon Modine, Chaz Riley oraz Amaretta Tinney.
[9.3] W każdym roku szkolnym spośród Rady Szkoły wybierany jest Przewodniczący. Jest to zmienna funkcja, w związku z tym co roku sprawuje ją inny członek Rady Szkoły. Zadaniem Przewodniczącego jest kontrola pracy swoich współpracowników, ale tym samym Przewodniczący nadal posiada inne obowiązki, które miał wcześniej przydzielone. Przewodniczących w danym roku szkolnym może być więcej niż jeden, zależy to od liczby członków Rady Szkoły oraz wewnętrznych ustaleń rady.
[9.4] Rada Szkoły ma prawo zwolnić pracownika, jeżeli ten nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub łamie szkolny regulamin.
[9.5] Obowiązkiem każdego członka Rady Szkoły jest działanie przede wszystkim dla dobra Szkoły i jej społeczności. Członek Rady Szkoły może zostać usunięty po naradzie innych członków, jeżeli działa na niekorzyść Salem.
[9.6] Członkiem Rady Szkoły nie może być osoba, która jednocześnie pełni podobną funkcję w innej placówce, tj. jest dyrektorem, wicedyrektorem lub inną osobą odpowiedzialną za organizację życia innej szkoły.


WYDARZENIA I ZABAWY SZKOLNE

[10.1] Wydarzenia oraz zabawy szkolne organizowane są na czacie w odpowiednich pomieszczeniach Szkoły, natomiast konkursy ogłaszane są na stronie.
[10.2] Wszystkie wyżej wymienione aktywności mające miejsce na stronie Salem lub w pomieszczeniach Szkoły na czacie organizowane są przez członków Rady Szkoły lub przez inne osoby (np. nauczyciele, prefekci, stażyści, uczniowie) za pozwoleniem członków rady.
[10.3] Organizator wydarzenia, zabawy lub konkursu powinien z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej 2 dni wcześniej) wstawić na stronę newsa zawierającego informację na ten temat.
[10.4] Organizatorzy odpowiedzialni są za swoje wydarzenia od początku do samego końca - to do nich należy wstawienie newsa z informacją, przygotowanie wydarzenia, przeprowadzenie go, wykonanie podsumowania z punktami oraz dragotami i wstawienie go na stronę Szkoły. Organizator powinien także od razu dodać punkty do Rankingu Domów, chyba że nie posiada panelu administratora - w tym wypadku powinien skierować się do wybranego członka Rady Szkoły.
[10.5] W każdym konkursie, wydarzeniu oraz zabawie uczestnicy otrzymują nie tylko punkty, ale także dragoty. W związku z tym oganizator jest zobowiązany do zamieszczenia dodatkowej kolumny ze zdobytymi dragotami, przeliczając je odpowiednio z liczby zdobytych punktów, zaś w kolejnej kolumnie powinna znaleźć się reszta pozostała po przeliczeniu punktów na dragoty.
[10.6] Wydarzenia, zabawy oraz konkursy organizowane w Szkole Magii Salem automatycznie wchodzą do oferty Szkoły, co oznacza, że w przyszłości może zostać zorganizowane to samo wydarzenie lub mające podobną formę.
[10.7] Wszystkie tradycyjne wydarzenia oraz zabawy w Salem opisane są na stronie w bloku menu “Rozrywka”.
[10.8] Rada Szkoły zastrzega sobie prawo do zmiany zasad niektórych zabaw w każdej chwili.


Powyższy regulamin stanowi najważniejszy dokument w Szkole Magii Salem. Każdy członek społeczności Szkoły oraz gość odwiedzający stronę Salem lub jej pomieszczenia jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu, nawet jeżeli wcześniej nie miał okazji się z nim zapoznać. Ponadto, regulamin nie reguluje wszystkich możliwych sytuacji, dlatego w kwestiach spornych oraz takich, które nie zostały wymienione w dokumencie ostateczny głos należy do Rady Szkoły.


Nie masz jeszcze konta? Możesz się zapisać!

Czarodziejów na stronie: 0
Mugoli na stronie: 2

Zapisy na II rok szkolny zostały zamknięte. Oczekujące zgłoszenia zostaną rozpatrzone po zakończeniu obecnego roku szkolnego.


18:00 - 18:35
Eliksiry
/join: salem_lochy

18:40 - 19:15
Eliksiry
/join: salem_lochy

19:20 - 19:55
OpCM
/join: salem_aula

20:00 - 20:35
Wróżbiarstwo
/join: salem_zachodniaZastępstwa:

Brak zastępstw.

Redaktorzy Naczelni:
Raven Cane
Abasdarhon Cane

Mail redakcji:
witchplease.gazetka@gmail.com

Regulamin
Ranking Redaktorów
Najnowsze Wydanie
Zapytaj Lockharta
Ranking Rozrywki
TYTUŁY UCZNIOWSKIE
Absolwent Salem
Mistrz Domu
Mistrz Salem

PLEBISCYTY SZKOLNE
Najlepszy Nauczyciel
Złota Czarownica

Spis Nagród
Wyślij Kupon
Zasady Loterii
Błyskawica
Kocioł Wiedźm
Król Potter
Na Tropie Kota Salema
Ranking Dragotów
Sabat Czarownic
Salemopoly
Sieć Fiuu
Siedem Wyzwań
Tiara Przydziału
Wyścigi Skrzydlatych Koni
Wyzwania Rona Weasleya
Zygmuntówka

Atak Niuchaczy
Wynonna Perez
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Niuchaczy

Gargulki
Regulamin
Przebieg Zabawy
Nagrody i Kary
Ranking Gargulków

Gdzie ten Kociołek?
Nicolas Cane
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Kociołka

Pączki Kowalskiego
Nicolas Cane
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Pączków

Pogoń za Błyskotkami
Nicolas Cane
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Błyskotek

Theme by Reny Boursier
© 2018 Salem. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
powered by jPORTAL 2 & UserPatch